Aktuālā informācija

Aicina pieteikties arhitektu plenēram Carnikavas baznīcas celtniecībai

25.07.2020

Arhitektūras, ainavu arhitektūras draugi un studenti tiek aicināti pieteikties vasaras arhitektu plenēram Carnikavā no 17. līdz 20. augustam. Tas būs veltīts ideju ģenerēšanai jaunās Carnikavas baznīcas celtniecībai novada centrā pie tā saucamās “Laivu mājas”, kas atrodas blakus dzelzceļam un gājēju tiltam pār Gauju. Tā ir izveidojusies par luterāņu draudzes mājvietu pēc uguns nelaimes, kurā nodega vēsturiskā Carnikavas koka baznīca.
Arhitektu plenēru organizē Ādažu evaņģēliski luteriskā draudze sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāti un Carnikavas novada domi. Ādažu evaņģēliski luteriskā draudze darbojas gan Ādažu novadā Baltezera baznīcā, gan Carnikavas novadā “Laivu mājā”. Vēsturiski abu novadu draudzes ir apvienojušās vienā.
Plenēra mērķis ir izpētīt Carnikavas arhitektonisko tēlu, jaunās baznīcas vietu un tās darbībai nepieciešamās telpas. Plenēra rezultāti tiks ņemti par pamatu jaunās baznīcas ēkas metu konkursa nolikumam. Plenēra laikā arhitektiem tiks nodrošinātas lekcijas, konsultācijas un ekskursijas ar dažādu jomu ekspertiem.
Ar šo pasākumu draudze aktīvi uzsāk darbus, lai realizētu jaunās baznīcas celtniecības projektu. 

Lasīt tālāk --->


Aicina pieteikties arhitektu plenēram Carnikavas baznīcas celtniecībai!  Arhitektūras, ainavu arhitektūras draugi un studenti tiek aicināti pieteikties vasaras arhitektu plenēram Carnikavā no 17. līdz 20. augustam. Tas būs veltīts ideju ģenerēšanai jaunās Carnikavas baznīcas celtniecībai novada centrā pie tā saucamās “Laivu mājas”, kas atrodas blakus dzelzceļam un gājēju tiltam pār Gauju. Tā ir izveidojusies par luterāņu draudzes mājvietu pēc uguns nelaimes, kurā nodega vēsturiskā Carnikavas koka baznīca. Arhitektu plenēru organizē Ādažu evaņģēliski luteriskā draudze sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāti un Carnikavas novada domi. Ādažu evaņģēliski luteriskā draudze darbojas gan Ādažu novadā Baltezera baznīcā, gan Carnikavas novadā “Laivu mājā”. Vēsturiski abu novadu draudzes ir apvienojušās vienā. Plenēra mērķis ir izpētīt Carnikavas arhitektonisko tēlu, jaunās baznīcas vietu un tās darbībai nepieciešamās telpas. Plenēra rezultāti tiks ņemti par pamatu jaunās baznīcas ēkas metu konkursa nolikumam. Plenēra laikā arhitektiem tiks nodrošinātas lekcijas, konsultācijas un ekskursijas ar dažādu jomu ekspertiem. Ar šo pasākumu draudze aktīvi uzsāk darbus, lai realizētu jaunās baznīcas celtniecības projektu. Draudze ir apņēmības pilna realizēt šos projektus dažu gadu laikā, tomēr to virzība būs atkarīga no pieejamajiem finanšu resursiem un iespējām piesaistīt ziedojumus.


2017. gada decembrī Siguļu kalnā nodega gandrīz atjaunotais 300 gadu vecais Carnikavas koka dievnams. Pēc uguns nelaimes ar atsaucīgu vietējo uzņēmēju vēlību savu pulcēšanās vietu draudze ir atradusi tā saucamajā “Laivu mājā”, kas atrodas Carnikavā Stacijas ielā 21. “Laivu māja” sākotnēji kļuva tikai par patvērumu draudzei, bet tagad tā ir pārtapusi par kapelu ar ļoti patīkamu atmosfēru. Tāpat uzreiz pēc uguns nelaimes tika pieņemts lēmums, ka jāceļ jauns dievnams  Carnikavas novada centrā. 


Izvērtējot vairākas potenciālās vietas, iespējamās izmaksas, novada attīstības vīziju un citus būvniecības aspektus, tika secināts, ka vispiemērotākā baznīcas celtniecības vieta ir blakus “Laivu mājai”. Īpaši tāpēc, ka novada centrs vēsturiski ir pārvietojies no Siguļiem uz tagadējo Carnikavu un draudze šo vietu ir jau iemīlējusi. Šo ieceri atbalstījusi gan Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Virsvalde, gan novada ļaudis un draudzes cilvēki. Jaunā baznīcas celtniecības vieta atrodas ainaviski ļoti skaistā vietā, līdzās Carnikavas svētku laukumam, gājēju un dzelzceļa tiltiem, Gaujai un pastaigu promenādei pa dambi. Draudze vēlas, lai šī vieta top par svētu vietu un garīgu centru Carnikavas novada ļaudīm un novada vizītkarti viesiem nākamiem 300 gadiem. 


Runājot par jaunās baznīcas vīziju, to labi izsaka draudzes mācītājs Ivars Jēkabsons: “Vecā nodegusī baznīca Siguļos senāk kalpoja par orientieri kuģiem jūrā. Arī jaunā baznīca Carnikavas novada centrā būs sava veida bāka - vēl viens orientieris pilsētas ainavā un dzīvē. Šai vietai vijas garām arī Latvijas Santjago ceļš jeb “Svētā Jēkaba ceļš”. Te ir pieturvieta, kas jau top iezīmēta arī Eiropas svētceļojumu kartēs. Tai jākļūst par piestātni svētceļniekiem, gan arī par mājokli un viesmīlības kalpošanu draudzei, kas liecina Dieva mīlestības vēsti Latvijai un visai pasaulei.” Draudzes izsaka pateicību visiem, visiem, kas atbalstījuši un atbalstīs morāli un materiāli dievnama ideju Carnikavas novadā! Pēc iepriekšējās baznīcas nodegšanas bija arī daudzi, kas uzreiz atbalstīja draudzes ideju celt jaunu baznīcu akcijā “Celsimies un celsim!”, kur šobrīd savākti 44 000 EUR kā mērķa ziedojums celtniecībai. 

Šobrīd notiek jaunās baznīcas atrašanās vietas īpašuma izpirkšana, kas tiek darīts par draudzes locekļu un juridisko personu saziedotiem līdzekļiem. Ziedot Carnikavas baznīcas celtniecībai var, veicot pārskaitījumu uz Ādažu draudzes bankas kontu: 
Ādažu evaņģēliski luteriskā draudze
Adrese: Baznīcas iela 1, Ādažu novads, LV 2164
Reģ. Nr. 90000345040
EUR: LV39UNLA0002000701636
Norāde: „Carnikavas baznīcas celtniecībai”.

Papildus informācijas par plenēru un tā norisi
https://www.facebook.com/events/600655867525136,

pieteikšanās plenēram līdz 14. augustam: https://ej.uz/carnikavaspleners .
Papildus informācija – Artūrs Veispāls, Carnikavas baznīcas celtniecības projekta
vadītājs, tel. 29218189, e-pasts: prieksnieks@baltezerabaznica.lv.
Informāciju sagatavoja
Marta Romanova-Jēkabsone,
Ādažu evaņģēliski luteriskās draudzes pārstāve,
Mob. 26475178

 


www.baltezerabaznica.lv
www.carnikava.lv
 

© 2024. Ādažu evaņģēliski luteriskā draudze, Visas tiesības aizsargātas

Izstrādātājs: