Aktuālā informācija

Dievkalpojums svētkos

22.12.2017


Ziemassvētku brīnums pēc Carnikavas dievnama nodegšanas

Nodegušā Carnikavas dievnama draudze atrod patvērumu Laivu mājā


Ziemassvētku dievkalpojumu Carnikavā šogad svinēs Laivu mājā pie Gaujas. Draudze tur šobrīd atradusi patvērumu pēc Carnikavas koka dievnama nodegšanas Siguļos. Tas kļuva iespējams, pateicoties vietējai uzņēmēju grupai, kuri, izdzirdot par nelaimi, piedāvāja uz pus gadu draudzei pagaidu mītnes vietu. Līdz šim dievnama rekonstrukcijas laikā draudze divas reizes mēnesī pulcējās Carnikavas Tautas namā “Ozolaine”. Tagad Laivu māja būs pastāvīga vieta, kur draudze ir nolēmusi tuvāko pus gadu noturēt dievkalpojumus katru svētdienu pulksten 15:00.

“Kristus dzimšanas svētki Laivu mājā man atgādina to, kā reiz Jāzeps un Marija atrada patvērumu Betlēmes kūtiņā, kurā piedzima Jēzus. Tādejādi šogad Ziemassvētku brīnums pie mums atnāk ar atsaucīgām cilvēku sirdīm. Zīmīgi, ka Bībelē minētā zvejnieka Pētera dzīvē jaunas svētības ienāca tad, kad viņš deva vietu laivā Jēzum. Tāpat es ticu, ka draudzes ienākšana šajā laivu namiņā nesīs svētības šai vietai un turpinās ar Kristus mīlestību izgaismot arī visu novadu,” pārliecināts Ādažu evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Ivars Jēkabsons.

Ziemassvētku dievkalpojums notiks 24. decembrī pulksten 16:00 Carnikavā, Laivu mājā, Stacijas ielā 21. Dievkalpojuma apmeklētāji ir aicināti pulcēties jau 15:45 pie Carnikavas Tautas nama “Ozolaine”, lai kopīgā procesijas gājienā dotos uz jauno vietu – Laivu māju.

Tāpat turpinās ziedojumu vākšanas kampaņa jauna dievnama celtniecībai ar saukli “CELSIMIES UN CELSIM CARNIKAVAS BAZNĪCU!”. Ziedot Carnikavas baznīcas celšanai iespējams, zvanot pa ziedojumu tālruni 90067001 (1.42 eiro), kā arī veicot pārskaitījumu caur PayPal sistēmu (caur mājas lapu www.carnikavasbaznica.lv) vai uz Ādažu draudzes bankas kontu:

Ādažu evaņģēliski luteriskā draudze 

Baltezera baznīca, Ādažu novads, LV 2164 
Reģ. Nr. 90000345040
EUR: LV39UNLA0002000701636
Norāde: „Carnikavas baznīcas celtniecībai”.

Ādažu evaņģēliski luteriskajai draudzei, kura darbojas divos dievnamos  - Baltezera baznīcā un Carnikavas baznīcā - ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss, līdz ar to ziedotājiem ir pieejami nodokļu atvieglojumi.

 

Draudze pateicas visiem, kuri jau ziedojuši un sūtījuši morālu atbalstu un aizlūgšanas!  Šajās dienās draudzes kontā, ziedojumu kastītēs un pa ziedojumu tālruni šim mērķim saziedoti nedaudz vairāk kā 10,000 eiro. 

Kā jau ziņots, 10. decembra agrā rītā nodedzis rekonstrukcijā esošais Carnikavas koka dievnams Siguļos. Celts 18. gadsimtā, tas bija vecākais saglabājies Vidzemes jūras piekrastes koka dievnams, kas atradās Carnikavas vēsturiskajā centrā - Siguļos, blakus kapiem. Carnikavas dievnams atradās rekonstrukcijā un bija plānots 2018. gadā, Latvijas simtgadē to atvērt dievkalpojumiem. Šis gads draudzē tika īpaši veltīts ziedojumu vākšanai dievnama atjaunošanas pabeigšanai. 

Par negadījumu ir ierosināta krimināllieta, un izmeklēšanu vada Latvijas Valsts policijas Saulkrastu iecirknis. Tāpat vēl tiek aplēsti zaudējumu apmēri un prognozēti iespējamie izdevumi jauna dievnama celtniecībai.

Papildus informācija:
Ādažu draudzes mācītājs Ivars Jēkabsons, mob. 29482497
Ādažu draudzes priekšniece Inese Laubenbaha, mob.29192611
Carnikavas dievnama celtniecības projekta vadītājs Artūrs Veispāls, mob. 29218189
www.facebook.com/CarnikavasBaznica
www.carnikavasbaznica.lv


www.baltezerabaznica.lv
www.carnikava.lv
 

© 2023. Ādažu evaņģēliski luteriskā draudze, Visas tiesības aizsargātas

Izstrādātājs: