Carnikavas Nēģu svētki 21. augustā

19.08.2021
Carnikavas Nēģu svētki 21. augustā

Nēģu svētki ir vērienīgākie svētki Carnikavas novadā, ko ik gadu svin augustā, atzīmējot nēģu zvejas sezonas atklāšanu. Aicinām arī tevi pievienoties mums Nēģu svētkos Laivu mājas kapelā 21.augustā no plkst. 10:00 līdz 16:00.


Laiks jaunam ALFA kursam Ādažu draudzē

16.08.2021
Laiks jaunam ALFA kursam Ādažu draudzē

"Grūti laiki rada stiprus vīrus, stipri vīri rada vieglus laikus.
Viegli laiki rada vājus vīrus, vāji vīri rada grūtus laikus."

Kādos laikos šobrīd esam mēs?
Kādus vīrus un sievas mēs vēlamies redzēt sev līdzās?
Kur atrast spēku un mieru šodienas pasaulē?

Ja tev ir jautājumi, nāc pie mums, meklēsim atbildes kopā.

Ja Tu meklē jēgu savam ikdienas mēģinājumam noķert laimi aiz astes, tad, iespējams, Tev var noderēt mierīga ceturtdienas novakare labā kompānijā, lai nedaudz padzīvotu lēnākā laikā un tempā.

Protams ir gaidīti tie, kuri ir gatavi mest izaicinājumu šai vienkāršotajai pasaulei un sākt savu ģimenes kopdzīvi draudzes un Dieva priekšā, pasakot “Jā” patiesai uzticībai, mīlestībai, paļāvībai.

Mēs gaidām skeptiķus un topošos krustvecākus, aicinām saderinātos un tos, kuri meklē dzīves jēgu, būsim priecīgi redzēt katru, kuram dzīvē ir nepieciešams Dieva tuvums un mīlestība un kuri grib zināt, kas īsti notiek aiz baznīcas durvīm.

Pieteikšanās ALFA kursam elektroniski līdz 2021. gada 08. septembrim:
https://ej.uz/ALFA2021_rudens_pieteikties

ALFA kursa pirmā nodarbība ir plānota
2021. gada 09. septembrī 19:00 Baltezera baznīca.

Ņemot vērā ar COVID 19 saistītos ierobežojumus, kursa norises vieta un veids var tikt mainīti.

Tiem, kuri vēlēsies, pēc ALFA kursa noslēguma un konfesionālajām lekcijām būs iespēja tikt kristītiem un iesvētītiem.
Iesvētības ir plānotas 2021. gada 26. decembrī.


Draudzes nometne 13.-14. augustā

27.07.2021
Draudzes nometne 13.-14. augustā

 Pieteikšanās līdz 9. augustam - DRAUDZES NOMETNEI, kas būs 13.-14. augustā
https://ej.uz/draudzesnometne2021 (papildus info pie Ingas Sondores, mob. 29 248 905).

Lai lasītu vairāk- spied šeit!


Kapu svētki Siguļu kapos

26.07.2021
Kapu svētki Siguļu kapos

Ādažu evaņģēliski luteriskās draudzes KAPUSVĒTKU DIEVKALPOJUMI

1. augustā pl.15:00 Carnikavas kapos Siguļos (uz kapiem būs arī speciāls autobuss)
8. augustā pl.13:30 Baltezera kapos

Dievakalpojumus vadīs draudzes mācītājs Ivars Jēkabsons.

*Autobuss uz Siguļu kapiem 1. augustā
13:15 Kalngale-Brīvā laika pavadīšanas centrs "Kadiķis" (Cīruļu iela 10)
13:30 Garciems - Veikals "Pie Ilzes" (Mežciema iela 12, Mežciems)
13:45 Carnikava- Tautas nams "Ozolaine" (Jūras iela 1a, Carnikava)
14:05 Gauja- Stacija "Gauja" (Mazā stacijas iela 2, Gauja)
16:10 Atpakaļ no Carnikavas kapiem
 


ELEKTRONISKĀ MŪZIKA - 14.Jūlijā - Plkst.19

12.07.2021
ELEKTRONISKĀ MŪZIKA - 14.Jūlijā - Plkst.19

Baltezera baznīcā šo īpašo dievkalpojumu Ādažu draudze plāno kopā ar kaimiņu Garkalnes draudzes mācītāju Aigaru Vančenko.

Šī dievkalpojuma daļas veidos elektroniskā mūzika un Svēto Rakstu lasījumi, kurus lasīs mācītājs Ivars Jēkabsons. Tā būs iespēja pavadīt laiku lūgšanās un pārdomās; doties garīgā piedzīvojumā, klausoties Dieva Vārdā citādākas mūzikas ieskāvumā.

Video par plānoto - spied šeit.  
Mācītājs Aigars savulaik ir ieguvis muzikālo izglītību, ir darbojies kā DJ-ejs un komponē elektronisko mūziku ar elementiem no  triphop, break-beats, ambient, lounge, chill-out, progressive trans, psy-trans.

Pasākumam tiešsaitē varēs sekot draudzes FB kontā FaceBook.com/BaltezeraBaznica.

Ziedojumi no šī dievkalpojuma tiks veltīti mācītāja Aigara kalpošanas atbalstam.


Vasaras pasākumu plāns

08.07.2021
Vasaras pasākumu plāns

Esam apkopojuši vasaras pasākumu plānu jūlijam un augustam! Uz pavisam drīzu tikšanos! 


Zvejnieku svētki Laivu mājā

02.07.2021
Zvejnieku svētki Laivu mājā

Laivu māja ir viens no Santjago ceļa (Camino de Santiago) viena no pieturām.

Nāc iepazīsties ar Camino Latvija pārstāvjiem, uzzini vairāk un izmēģini kādu ceļa posmu! Piedalies!

 


Īpašs dievkalpojums Baltezerā

03.06.2021
Īpašs dievkalpojums Baltezerā

13. jūnijā plkst. 15.00 Baltezera baznīcā norisināsies Svētbrīdis bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu vecākiem ar saīsinātim liturģijas elementiem, Svētko Vakarēdienu un eļļas svaidīšanu. 


Būs soliņi un Info stends pie Baltezera baznīcas

02.06.2021
Būs soliņi un Info stends pie Baltezera baznīcas

Ādažu novada pašvaldības projektu konkursā “Sabiedrība ar dvēseli 2021” kā draudze ieguvām līdzfinansējumu 2440,00 EUR projektam “Pārdomas pie baznīcas".
Ar to vēlamies veidot vietu pie Baltezera baznīcas, kur apstāties, apsēsties, atgūt spēku, baudīt apkārtni un iepazīties ar draudzes un novada aktuālo informāciju.

 

 

Projekta ietvaros plānots izgatavot un pie Baltezera baznīcas uzstādīt vairākus masīvkoka solus un koka ziņojumu stendu. Ar to ādažniekiem, baznīcas apmeklētājiem, viesiem un tūristiem būs iespēja apsēsties pie baznīcas, mierā atpūsties un baudīt baznīcu un skaisto ainavu vai pavadīt laiku pirms vai pēc dievkalpojuma, kā arī gaidot autobusu vai uzkavēties velo brauciena vai pārgājiena un pastaigas laikā.

Šobrīd autobusa pieturā ir vienīgais soliņš baznīcas apkārtnē, tuvākie atrodami pie Baltvillas vai Rīgas gatvē pie tirdzniecības centra “Apelsīns”. Savukārt ziņojumus stends ļaus izvietot baznīcas ārpusē informāciju par baznīcu, draudzes aktivitātēm, plānotajiem baznīcas un novada notikumiem.

Šobrīd ir sagādāti kokmateriāli soliem, arī sazāģēti vajadzīgos izmēros un žāvējās, pēc tam vēl būs jāimpregnē.

Projekta vadītāja ir Simona Čaupala, bet projekta dizaina un konstrukciju autore  - Katrīne Pētersone. Projektu plānots īstenot līdz rudenim, iesaistoties draudzes locekļiem. Ja vari un gribi iesaistīties, lūdzu, sazinies ar Simonu.

Kā draudze esam ieguvuši finansējumu divos konkursos “Sabiedrība ar dvēseli” – gan Ādažos Baltezera baznīcai, gan Carnikavā Laivu mājai!! Super!! Paldies projektu komandām par idejām un iesniegumu sagatavošanu! Carnikavas novada pašvaldība atbalstīja projektu, lai Carnikavas Laivu mājā varētu atpūsties un pārnakšņot Camino Latvija ceļa gājēji; tiks iegādātas vairākas gultas un citas vajadzīgas lietas.


Carnikavas "Laivu Mājā" līdzfinansējums nakšņošanas vietas izveidei Camino ceļa gājējiem

02.06.2021
Carnikavas "Laivu Mājā" līdzfinansējums nakšņošanas vietas izveidei Camino ceļa gājējiem

Carnikavas novada pašvaldības organizētajā projektu konkursā "Sabiedrība ar dvēseli 2021" kā draudze ieguvām finansējumu 750,00 EUR  apmērā projektam "Carnikavas Laivu māja – Camino ceļa Latvijā robežpunkta izveide un iedzīvināšana Carnikavā".

Projekta mērķis ir izveidot un aprīkot Laivu māju kā jaunu Latvijas Camino ceļa mājvietu, kur svētceļnieki un ceļotāji no Latvijas un citām valstīm varēs atpūsties un pārnakšņot. Tiks iegādātas četras saliekamās gultas, materiāli plauktam, vairāk-plauktu skapītis priekšnamā informatīviem materiāliem par draudzi un Carnikavas novadu, divi lietus-saules-sargi (virs jau esošiem galdiem ar soliem).

Ar to Laivu māja kļūs par pārtransformējamu telpu, kur var notikt gan dievkalpojumi, gan var pārnakšņot. Jau šobrīd ir pieejama duša, maza virtuvītes telpa, ārā būs galdi ar lietus-saules sargiem, kur paēst un atpūsties. Tiks izveidotas Reģistrācijas grāmata, Atsauksmju grāmata, Mājvietas lietošanas noteikumi.

Jau tagad ir izgatavots Carnikavas Laivu mājas Camino ceļa zīmodziņš un uzstādīta mājiņa tā glabāšanai.

Organizēsim arī mājvietas atklāšanas pasākumu, kopīgu pārgājienu pa vienu no Carnikavas posmiem, stāstīsim novada iedzīvotājiem par šo ceļu un novada dalību tajā, gan aicināsim ceļotājus iegriezties pie mums un izbaudīt Carnikavas un mūsu draudzes viesmīlību. Projekta vadītāja ir Ruta Kaupe. 

Carnikava ir Latvijas Camino ceļa robežpunkts diviem no 12 Vidzemes posmiem šim ceļam (10.etaps: Vangaži – Carnikava, 27 km un 11.etaps: Carnikava – Vecāķi, 16 km). Svētā Jēkaba ceļš jeb Santjago ceļš (Camino de Santiago) ir viens no galvenajiem vēsturiskajiem svētceļojumu maršrutiem Eiropā kopš 9. gs. Caur Baltijas valstīm tiek veidots jauns Camino ceļa maršruts. Tā ir gan laba fiziskā aktivitāte, gan veids garīgai izaugsmei.

Mūsu draudze jau no paša sākuma ir iesaistīti šī ceļa veidošanā Latvijā un mācītājs Ivars Jēkabsons kopā ar savu sievu Martu tiek saukti par Camino Latvija ceļa krustvecākiem.

Kā draudze esam ieguvuši finansējumu divos konkursos “Sabiedrība ar dvēseli” – gan Ādažos Baltezera baznīcai, gan Carnikavā Laivu mājai!! Super!! Paldies projektu komandām par idejām un iesniegumu sagatavošanu! Ādažu novada pašvaldība atbalstīja informācijas stenda un vairāku masīvkoka solu izgatavošanu pie Baltezera baznīcas, kur pasēdēt, atpūsties un izbaudīt baznīcas tuvumu un ainavu.


www.baltezerabaznica.lv
www.carnikava.lv
 

© 2021. Ādažu evaņģēliski luteriskā draudze, Visas tiesības aizsargātas

Izstrādātājs: